Malování hennou

     Malování hennou je krásný způsob jak si ozdobit dočasně svou kůži. Pomalovat lze opravdu celé tělo, já osobně se zaměřuji převážně na malování bříška (těhotenského, poporodního bříško jako jeho uctění, případně při touze po miminku na jeho přivolání). 
     Svůj původ má malování hennou v Indii, kde se nejčastěji spojuje s předsvatebním obdobím. Budoucí nevěstě se krášlí dlaně a hřbety rukou. 
     Přírodní henna je namleta z listů keře Henovníku bílého (Lawsonia inermis). Následně se smíchává s dalšími přírodními ingrediencemi díky kterým se prášku stane pasta, která se následně nanáší na tělo a také díky těmto ingrediencím vznikne reakce, která způsobí na kůži zbarvení. 
     Jakou barvu bude henna mít? Jelikož se jedná o přírodní hennu, nečekejte v žádném případě černou barvu. Přírodní henna se na kůži vybarví nejčastěji do hněda. Někdo ji bude mít světlejší, někdo tmavší, někomu může zůstat mírně do oranžova. Vše záleží na pigmentu konkrétního člověka.   
     Přemýšlíte jak dlouho vás bude henna zdobit? Délka po kterou vám dočasné tetování vydrží je individuální a pohybuje se zhruba mezi 1-2 týdny.